Case Yıldız’23 önceki senelerde de olduğu gibi bu sene de Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden seçkin öğrenci kitlesiyle sektörde lider şirketleri ve alanında uzman jürileri bir araya getirecek olan ulusal vaka analizi yarışmasıdır. Yarışma boyunca farklı şirketlerin iş hayatında karşılaşabilecekleri olası  problemleri vakaya dönüştürecek ve katılımcılar gruplar halinde çözerek adım adım büyük ödülü kazanmaya fırsat yakalayacaktır. Başvuruları tüm üniversitelere açıktır. Etkinlik sırasında önde gelen şirketler kariyer stantları kuracak ve şirket içeriklerine yer verilecek.

Peki nedir bu Case Yıldız’23?

Case Yıldız Mayıs’ta gerçekleşecek olan ulusal vaka analizi yarışmasıdır. Bu yıl tüm katılımcılarımız için tamamen ücretsiz bir şekilde 2 gün olarak Facebook İstasyon’da gerçekleşecek olan Case Yıldız’da:

– Sektöründe öncü firmaların katılımıyla 4 farklı vakadan oluşan
vaka analizi yarışması,
–  Workshoplar,
–  Networking oturumları,
–  Üst düzey yöneticilerden oluşan jüri kadrosu ,
–  Farklı üniversitelerden özenle seçilmiş 3., 4. sınıf lisans ve
yüksek lisans öğrencisi olan katılımcılar,

-Jürilerden feedback alımı,

-Kariyer stantları ,

-Staj ve Yüksek Lisans Bursu kazanma gibi birçok imkan bulunmakta.

Başvurular bireysel olarak yapılacak olup katılımcılar her vakada farklı gruplar oluşturulacaktır.
– Eleme süreci iki aşamalı olacak. İlk aşamada katılımcılara genel yetenek testi gönderilirken ikinci aşamada ise CV elemesi gerçekleştirilecektir.
– Her vaka sonucu kazanan takımın aldığı puanlar, gruptaki yarışmacıların bireysel olarak hanelerine işlenmekte. Yarışma genelinde hanesine en çok puan yazdıran yarışmacılar yüksek lisans bursu, staj gibi büyük ödüllerin sahibi olurken her vaka sonunda en yüksek puanı alan takımlar da sürpriz ödüllerin sahibi olacak.
– Katılımcılar hem öncü firmaların yöneticilerinin tecrübesiyle hem de vakalarla iş hayatı hakkında fikir edinirken iletişim gibi sosyal yeteneklerini de sınayacaklar. Bunların yanı sıra ise her çözecekleri vakayla hangi alana yatkın olduklarını keşfetmelerini sağlayacak.

Duyurular ve daha fazlası için instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın!