• EMT Vaka Analizi Yarışması

Vaka Analizi Yarışması (VAY) , EMT bünyesinde gerçekleştirilen projelerden biri  olup Türkiye çapındaki en prestijli Vaka Analizi Yarışmasıdır.VAY’ a Endüstri Mühendisliği lisans 2. , 3. , ve 4. Sınıf lisansüstü 1. Sınıf öğrencileri 3-4 kişilik takımlar halinde katılım gösterirler.

VAY ‘ ın ilk adımı üye üniversitelerde düzenlenen  VAY eğitimleri ve yerel elemeleridir.Devamında gelen süreçte EMT üyesi iki farklı okulun ev sahipliğinde yarı finaller gerçekleştirilir.Son olarak yine EMT üyesi bir okulun ev sahipliğinde büyük final organize edilir.Yarışma esnasında 4-5 kişilik  jüri kadrosuna akademik çevreden veya özel sektörden vaka analizi ve alanında uzman profesyonel kişiler davet edilir.Final sonucuna göre ilk 3 e giren takımlar ödüllendirilir.

VAY , gerek Vaka kalitesi, gerekse katılımcı takım ve jüri seviyesi açısından çok yüksek standartlara sahiptir.Katılımcılarına ciddi bir tecrübe kazanma  ve kendini geliştirme imkanı veren bu organizasyon EMT’ nin istikrarlı bir şekilde gerçekleştirdiği ve sürekli yenileyip geliştirdiği en önemli projelerinden de birisidir.