ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management), Avrupa Endüstri Mühendisliği ve İşletme Öğrencileri başta olmak üzere ilgili bölümlerdeki öğrenciler arasında kişisel, mesleki ve kültürel gelişimlerine katkı sağlayacak ilişkiler kurmayı amaçlayan bir organizasyondur. Topluluk bünyesinde bulunan 26 farklı Avrupa ülkesinden 76 yerel grup tarafından düzenlenen sayısız etkinlik sayesinde ESTIEM yaklaşık 65.000 öğrenciye Avrupa’nın çeşitli bölgelerine seyahat etme ve kendilerini geliştirme fırsatı sunar.

ESTIEM Size Ne Sunar?
•50€ gibi uygun fiyatlarla yurt dışına çıkma şansı
•İngilizcenizi profesyonel bir şekilde geliştirme fırsatı
•Farklı kültürleri, şehirleri ve insanları tanıma olanağı
•Avrupa’nın birçok yerinden kalıcı dostluklar
•Kişisel ve mesleki gelişiminizi destekleyecek akademik, kültürel ve kariyer alanlarında çeşitli etkinliklere katılma fırsatı
•Avrupa’da çeşitli firmalarda iş ve staj imkanı
•Uluslarası bir takımda çalışıp kendini geliştirme fırsatı
TIMES (Tournament in Management and Engineering Skills)
TIMES 350+ takımın ve toplamda 1000+ kişinin yarıştığı Avrupa çapında düzenlenen ve en prestijli vaka analizi çalışması olarak bilinen vaka analizi yarışmasıdır. Tamamı İngilizce gerçekleşen yarışmanın ilk aşaması olan yerel elemeleri her sene düzenlemekteyiz. Final turunda birinci olan takım ise “IEM Student of The Year” ünvanını kazanır.
Council Meeting (Genel Kurul)
Toplam 26 ülke 76 yerel gruptan yaklaşık 300 Avrupalı öğrenciyi birleştiren ESTIEM genel kuruludur. ESTIEM’in en büyük etkinliği olarak bilinen ve her sene farklı ülkelerde düzenlenen her üniversiteden 2 delegenin okulunu temsil ettiği CM’de önemli kararlar alınır, yeni liderler seçilir. LG Istanbul-Yildiz olarak 2021 Council Meeting’inde en aktif yerel grup seçildik.
ESTIEM ruhunu yaşamak, hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel anılar biriktirmek için sizleri de aramızda görmek çok isteriz.
Duyurular ve daha fazlası için instagram sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Comment List

  • Baran Uçar 02 / 10 / 2020 Reply

    Katılmak için endüstri mühendisliği okumak zorunlu mu?

    • Serra Elmas - ESTIEM Local Responsıble 03 / 10 / 2020 Reply

      Merhabalar, herhangi bir bölüm zorunluluğu bulunmamakta. Her bölümden öğrenciye kapımız açık 🙂

Bir cevap yazın