KVK nedir?

Amatör ruhla profesyonel işler başaran, kurumsal duruşa sahip, çalışırken eğlenen , fark yaratmayı, farkındalık kazanmayı amaç edinmiş, ulusal ve uluslararası çapta çalışmaları ile bilinen Mavi temalı Yıldız Teknik Üniversitesi öğrenci kulübüdür.

 

Vizyon: ​Kalite ve Verimlilik Kulübü mezunu olmayı ayrıcalıklı kılmak.

Misyon: Her yönde kaliteli, girişim, gelişim ve yeniliğe açık, süreci iyileştiren ve sonuç odaklı, fark yaratabilen, farkındalık kazandırabilen, topluma ve kendine değer katan bireyler yetiştiren kurum haline gelmek.

Kulübümüz; girişimci YTÜ öğrencileri tarafından 18 Ocak 2000 tarihinde kurulmuştur. Resmi kuruluşu Ocak 2000’de gerçekleşmiş olsa da fiilen çalışmalarımız Ağustos 1998’den beri sürmektedir.

 

Amacımız; üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimlerine hem akademik hem de sosyal yönden çeşitli organizasyonlar ile katkıda bulunmak, okul içerisindeki sosyal etkinliklerini ve birbirleri arasında iletişimi kolaylaştırmak, iş dünyası ile öğrenciler arasında köprü vazifesi görmek, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde her alanda yetkin öğrencilerin yetişmesini sağlamak, vizyonumuz ise “Üniversitelerin ve Üniversitelilerin Kalite Merkezi Olmak”tır.

 

Niteliklerimiz
  • Eğitim ya da iş hayatlarını sosyal faaliyetlerle başarılı bir şekilde sürdüren ve sürekli kendini güncelleyen üye profilimiz,
  • Üyelerimize yeni fikirlerini hayata dökme fırsatı ve takım çalışması ruhunu aşılayan proje bazlı çalışma disiplinimiz,
  • Demokratik karar alma mekanizmalarımız,
  • İş dünyası, medya, akademisyenler ve üniversite öğrencileri ile olan sağlam ilişkilerimiz,
  • Bugüne kadar yaptığımız organizasyonlarda açıkça belli ettiğimiz “kaliteli, toplum odaklı” yapımızdır.

 

Tecrübenin daima bir adım daha önde olduğunun bilincindeyiz; bu sebeple iş dünyasının önemli isimlerinin ve akademisyenlerin deneyimlerinden faydalanmak, mezun olduğumuz zaman karşılaşacaklarımız hakkında fikir sahibi olmak amacıyla çeşitli seminerler, konferanslar ve paneller düzenlemekteyiz.

 

Düzenlemiş olduğumuz bu organizasyonlar sayesinde Kalite ve Verimlilik Kulübü, Üniaktivite’nin 716 üniversite kulübü arasında düzenlediği yarışmada En AKTİF İş ve Kariyer Kulübü dalında 1. olmuştur.

 

Kulübümüzün üyelerine sunduğu sadece eğitim niteliğindeki faaliyetler değil; bu faaliyetleri düzenleme, bir organizasyonun parçası olma, projenin içinde ve yönetiminde bulunma, takım ruhunu oluşturma ve takım yönetme fırsatlarını sunuyoruz.

 

Biz; amatör ruhunu en büyük itici güç olarak kullanan, yalın ve iletişimi güçlü organlara sahip bir öğrenci kulübüyüz.