• Lojistik Birliği

LOJİSTİK BİRLİĞİ NEDİR?
2014 Yılında kurulan, lojistik ile ilgili bölümlerde okuyan öğrencileri sektördeki üst düzey isimler ve şirketlerle bir araya getirmek, çeşitli çalışmalar yapmak amacı güden yeni üyelerin katılımıyla her geçen gün gelişmekte olan bir oluşumdur.

Lojistik Birliği Kuruluş Amacı
Ülkemizin jeopolitik ve siyasi konumunun uluslararası arenada ön plana çıkması, diğer ülkelerle ticaret hacmimizi arttırmıştır. Diğer ülkeler ile gerçekleştirilen dış ticaret ürünlerinin taşınması firmaları aracılığı ile yapılmaktadır. Fakat günümüzde nakliyat firmaları yetersiz kalmaktadır. Bu eksikliği fark eden kuruluşlar kendilerini yenileme kararı almıştır.
Gelişime açık nakliyat firmaları, Lojistik Bölümü Mezunu, “ Lojistisyen ” ve Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun,Endüstri Mühendislerini bünyelerine dahil ederek, kabuklarını kırmış ve Lojistik Şirketi olma yolunda önemli adımlar atmışlardır.

Bu gelişimi fark eden öğrenciler;
Öğrenci ile Öğrenci , Öğrenci ile Lojistik Şirket , Öğrenci ile Dernekler, Öğrenci ile Lojistik Kulüpler arasında köprü oluşturma amacı ile Lojistik Birliği’ni kurmuştur.

  • Tecrübeler Önemlidir !

    Tecrübenin daima bir adım daha önde olduğunun bilincindeyiz; bu sebeple iş dünyasının önemli isimlerinin ve akademisyenlerin deneyimlerinden faydalanmak, mezun olduğumuz zaman karşılaşacaklarımız hakkında fikir sahibi olmak amacıyla çeşitli seminerler, konferanslar ve paneller düzenlemekteyiz.

  • En AKTİF İş ve Kariyer Kulübü

    Düzenlemiş olduğumuz bu organizasyonlar sayesinde Kalite ve Verimlilik Kulübü,Üniaktivite’nin 716 üniversite kulübü arasında düzenlediği yarışmada “En AKTİF İş ve Kariyer Kulübü” seçildi.

Background Image