• Sosyal Sorumluluk Projesi

BİZ KİMİZ?
Kalite ve Verimlilik Kulübü bünyesine 2010 yılının son döneminde kurulan proje dahilinde, içinde yaşadığı toplumun yaşam kalitesini iyileştirmeye çalışan, bütün toplumla birlikte sürdürülebilir bir dünya için ekonomik, çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek veren, sorumluluklarının bilincinde üniversiteli gençleriz.

VİZYONUMUZ NEDİR?
Sosyal Sorumluluk alanında yapacağımız çalışmalarla, kalıcılık yaratmak, gerçek sorunlara değinerek farkındalık oluşturmak ve bu alanda öncü olmaktır.

MİSYONUMUZ NEDİR?
Yaşadığı topluma  ve etrafındaki varlıklara yardım etmek isteyen tüm  bireylere, bu imkanı sağlayarak, gerçek bir soruna değinen fayda odaklı çalışmaları desteklemek ve uygulamaktır.

SOSYAL  SORUMLULUK ŞENLİĞİ


Sosyal Sorumluluk Şenliği, projemizin 4 yıldır gerçekleştirdiği  tek günlük bir açık hava etkinliğidir.Her yıl özel durumları olan veya zor şartlarda okuyan ilk öğretim çağındaki çocukları Davutpaşa Kampüsü-Orta Bahçe’de ağırlayıp, onlarla hem eğitsel hem eğlenceli bir gün geçirip onların hayatlarına dokunarak, hayatları boyunca unutamaycakları bir gün geçiririz.

Beşincisini düzenlemeyi planladığımız Sosyal Sorumluluk Şenliği’ne katılacak minik arkadaşlarımızı bu sene diğer senelerden farklı olarak güz döneminin başında seçip, onlarla sene boyunca çeşitli aktiveteler düzenlemeyi ve son olarak da Mayıs ayında Orta Bahçe’de 5.Sosyal Sorumluluk Şenliği’ni düzenlemeyi planlıyoruz.

ENGELSİZ YAŞAM KONSERLERİ

Engelsiz Yaşam Konserleri  Ekim ayında düzenlediğimiz ve konser gelirini vakıf ve derneklerle yaptığımız ortak çalışmayla sosyal sorumluluk projelerine aktardığımız konserlerimizdir.Bugüne kadar proje olarak 2 Engelsiz Yaşam Konseri düzenlemiş bulunmaktayız.

2010 yılında Teoman ve Kolpa’nın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz konserimizin gelirini İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği ile yaptığımız ortak çalışmayla Türkiye’de ilk olarak yapılan “İşitme Engelliler Anaokulu” projesine aktardık.

2011 yılında gerçekleşen konserimiz ise Feridun Düzağaç,Ogün Sanlısoy gibi sanatçıların katılımıyla gerçekleşirken konserin amacı  Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın  “Aile Evi Projesi”ne destek sağlayarak kanserli çocuklara umut olmaktı.

SOSYAL SORUMLULUK GÜNLERİ

İlki 2012 yılında düzenlenen Sosyal Sorumluluk Günleri ,bir salon etkinliği olup her sene farklı konularda farkındalık yaratmayı amaçlar.İlk senesinde, “Kadına Yönelik Şiddet” ve “Sosyal Girişimcilik” konularını ele almış ve Azra AKIN,Songül ÖDEN,Ceyda DÜVENCİ gibi ünlü isimleri misafir etmiştir.

İkinci senesinde, “Türkiye’de ve Dünya’da Çocuk Hakları ve Çocuk İstismarı” konulu panel ile UNICEF Çocuk Hakları Gözlemcisi Göktan KOÇYILDIRIM,oyuncu Özgü NAMAL ve sunucu Simge FISTIKOĞLU’nun yanı sıra Koç Holding,Vodafone Türkiye,Bilim İlaç gibi firmaların üst düzey yöneticileri “Kurumsal Sosyal Sorumluluk”  ile ilgili oturumlarıyla Sosyal Sorumluluk Günleri’nde yer almıştır.

Bu sene 3.senesine girecek olan Sosyal Sorumluluk Günleri 2 part halinde olacak ve Güz-Bahar Dönemi olarak iki ayrı dönemde gerçekleşecektir.

  • İlk part 30 Ekim tarihinde Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda,
  • İkinci part Bahar Dönemi  10.Haftada gerçekleşecektir.