• TIMES

TIMES (Tournement in Management and Engineering Skills), ESTIEM’in 1995 yılından beri Avrupa çapında düzenlenen Vaka Analizi Yarışmasıdır. İlk düzenlendiği seneden beri TIMES, ESTIEM’in en prestijli etkinliği olmuştur.

Etkinlik her sene üç aşamadan oluşur:

  • Yerel Elemeler
  • Yarı Final
  • Final

Yerel Elemeler, etkinliğin ilk aşamasını oluşturur. 3-4 kişiden oluşan takımlar kendi Yerel Gruplarında gerçekleşen elemelere katılırlar. Vaka analizleri ve jüri sunumlarıyla gerçekleşen elemeleri kazanan takımlar, yarı finale girmeye hak kazanır.
Aynı şekilde Yarı Final’i kazanan takımlar Final’e girmeye hak kazanırlar. Bu üç turun da galibi olan takımdaki öğrenciler ‘’IEM Student of The Year’’ ünvanı ile ödüllendirilirler.

Bu sene 14 Aralık 2014 Tarihinde düzenlenecek Times İstanbul-Yıldız Yerel Elemesinde, Kalite ve Verimlilik Kulübü’nün Networkü içerisinde yer alan öğrencileri, ESTIEM networküyle tanıştırmak ana hedeflerimizden birini oluşturuyor. Ayrıca Yerel Elemelerin yardımıyla, Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine, okullarını uluslararası alanda temsil etme fırsatı sunmak bizim bu etkinlikten sağlayacağımız en büyük kazanç.