• Vaka Analizi Yarışması

EMT üyesi üniversitelerdeki endüstri mühendisliği lisans 2, 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile lisansüstü 1. sınıf öğrencilerinin kurdukları 3 – 4 kişilik takımlarla katıldıkları ulusal bir yarışmadır. Türkiye’de öğrenci düzeyinde gerçekleştirilen ilk vaka yarışması olan Vaka Analizi Yarışması, endüstri mühendisliği öğrencilerinin iş hayatının zorluklarıyla yüzleşmesini sağlayarak, onlara iş hayatında karşılaşabilecekleri muhtemel sorunlar, içinde bulunacakları projeler ve yönetmek durumunda kalacakları krizler hakkında tecrübe kazandırmayı amaçlar. Endüstri mühendisliği öğrencilerine eğitimleri sırasında aldıkları teorik bilgileri iş yaşamına atılmadan önce, sektörlerinde lider şirketler tarafından sağlanan profesyonel vakalar (case study) üzerinde uygulama fırsatı sunan VAY, öğrencilere sınırlı zaman içinde takım çalışması yaparak hem problem çözme yeteneklerini geliştirme hem de ulusal bir platformda yarışma olanağı sağlar.

  • Tecrübeler Önemlidir !

    Tecrübenin daima bir adım daha önde olduğunun bilincindeyiz; bu sebeple iş dünyasının önemli isimlerinin ve akademisyenlerin deneyimlerinden faydalanmak, mezun olduğumuz zaman karşılaşacaklarımız hakkında fikir sahibi olmak amacıyla çeşitli seminerler, konferanslar ve paneller düzenlemekteyiz.

  • En AKTİF İş ve Kariyer Kulübü

    Düzenlemiş olduğumuz bu organizasyonlar sayesinde Kalite ve Verimlilik Kulübü,Üniaktivite’nin 716 üniversite kulübü arasında düzenlediği yarışmada “En AKTİF İş ve Kariyer Kulübü” seçildi.

Background Image